אינפו סנטר בע"מ   |    טל. 04-8443035   |  לעיון בעיתון הדרושים האחרון  -  לחץ כאן

 

 
 
 
 

 

 

כולנו טועים לפעמים... אבל בחיפוש עבודה טעות היא הפסד של זמן, כסף, התפתחות מקצועית וכמובן גם יוצרת תחושת עוגמת נפש, פגיעה בביטחון העצמי ועוד ועוד. אז אם אפשר להימנע מטעויות, לא כדאי?

15 דברים שאסור לעשות בחיפוש עבודה:


1. אל תשבו בבית ותצפו שהתפקיד החלומי שלכם יקפוץ לביקור.

2. אל תסמכו על מישהו אחר שיחפש עבורכם (שימו לב, נתקלתי לא פעם במקרים בהם האישה מחפשת עבודה עבור בעלה, או האמא עבור הבן שלה...שולחת קורות חיים בשמו, יוצרת קשר עם מעסיקים או חברות השמה, בודקת מדוע לא יצרו קשר עם בעלה וכו'... מיותר לציין: אם אתם רוצים ליצור רושם ראשוני חיובי- זו לא הדרך! אז...אימהות/נשים/בעלים/אחים/אבות וכו'...איתכם הסליחה, אבל הרצון הטוב שלכם במקרה הזה לא מועיל...).

3. אל תסתירו את העובדה שאתם מחפשים עבודה ממכרים וחברים (כמובן כל עוד זה לא דיסקרטי ויפגע לכם במקום העבודה הנוכחי...).

4. אל תשתמשו רק בדרך אחת לחיפוש עבודה, ואם היא לא נושאת פרי תפנו לאחרת. חיפוש עבודה חייב להתנהל במקביל בכמה שיותר מישורים.

5. אל תפנו רק למקום עבודה אחד וכשתקבלו תשובה שלילית תפנו לאחר. פנו במקביל למספר תפקידים והתקדמו בתהליכים במספר מקומות. כך תשובה שלילית אחת לא תעצור את כלל התהליכים (ולא תהרוס את מצב הרוח) ועדיין ישארו אופציות פתוחות אחרות.

6. אל תכינו גרסא אחת של קורות חיים ותשלחו אותה כברירת מחדל לכל המשרות. בידקו לפני השליחה שמה שאתם שולחים מתאים לדרישות המשרה ואם יש צורך בכך , הוסיפו דגשים המתאימים למשרה המבוקשת (ורבותי, נא לנהוג ביושר ולעדכן רק את האמת, לא להגזים ולא לעגל פינות).

7. אל תשלחו קורות חיים במייל אחד למספר מקומות עבודה. שילחו כל פניה במייל נפרד.

8. אל תשלחו קורות חיים עם שגיאות כתיב.

9. לא לשכוח להוסיף את מספר הטלפון לקורות החיים. אל תגחכו! קרה לי לא מעט שקיבלתי קורות חיים ללא פרטי התקשרות!

10. אל תשלחו קורות חיים לפני שנתתם לשניים שלושה אנשים מנוסים להציץ בהם ולתת לכם עליהם ביקורת בונה. מדהים מה שעין רעננה יכולה לגלות!

11. אל תשלחו מכתב מקדים לפני שבדקתם שעידכנתם אותו ושהפרטים נכונים בשם התפקיד אליו אתם פונים ובשם החברה או שם מפרסם המשרה. קיבלתי לא פעם מכתב מקדים המיועד לגלית/ציון/יוסי/ועוד אינספור שמות ממקומות עבודה אחרים ואני...בכלל קוראים לי מאיה...

12. אל תיגשו לראיון עבודה מבלי לאסוף חומר על החברה אליה אתם פונים.

13. קצת חלודים?? אל תגשו לראיון מבלי לחזור על החומר הנדרש לתפקיד כדי לרענן נשכחות. אל תסמכו על המזל...!

14. לא עברתם ראיון? אל תאשימו את המראיין או את מזג האויר או את הרצפה העקומה...עשו חושבים מה גרם לזה. נסו לגלות את הסיבה , עשו ביקורת עצמית ולקראת הראיון הבא, התכוננו כדי לא לחזור על אותה טעות שוב!

15. אל תפנו למשרות שאתם ממש ממש OVER QUALIFIED עבורן או להיפך- לגמרי חסרי נסיון רלבנטי.
 

נכתב על ידי מאיה בוכניק, מנהלת גיוס בתחום ההיי-טק, בעלת יותר מ 13 שנות נסיון בתחום. עוסקת ביעוץ למחפשי עבודה וביעוץ בנושא שימוש ברשתות חברתיות ככלי לגיוס עובדים וככלי לחיפוש עבודה.

 

 

  About Us | דף הבית | על החברה | דרושים | עיתון הדרושים | תקנון החברה | שאלות ותשובותקורות חיים | מומלצים  
חוות דעת משתמשים ולקוחות   |
  מאמרים חשובים בתחום התעסוקה   |  טיפול בהחזרי מס
 

Facebook   twitter
 
החברות המובילות בישראל המפרסמות באמצעות אינפו סנטר