אינפו סנטר בע"מ   |    טל. 04-8443035   |  לעיון בעיתון הדרושים האחרון  -  לחץ כאן

 

 
 
 
 

 

 עדכון קורות חיים כתהליך אסטרטגי

מי שנדרש ליצור תפנית או קפיצת מדרגה בקריירה, בין שהוא מכוון לתפקיד בכיר, לתחום עיסוק או עולם תוכן חדש, נדרש לנסח את קורות החיים שלו מחדש. מטרת התאמת הניסוח היא להדגיש היבטים של ייחודיות וניסיון, המעידים על התאמתו לתפקיד המדובר. מכאן יוכל לשכנע את הקורא שפוטנציאל תרומתו גדול מחוסר הניסיון.

הקורא חשדן אמנם, אך חושש להחמיץ מועמד טוב, על כן חייב הניסוח להיות חץ מדויק. למרות ההכרה בצורך להציג מסמך אמין ומרשים, אני נתקל ברבים שלא משקיעים את החשיבה ואת תשומת הלב הנדרשים וכך מחמיצים הזדמנויות. רובם פשוט מפרטים "איפה הייתי ומה עשיתי" מבלי שיציגו בדרך אפקטיבית סגולות רלוונטיות לתפקיד.

"אין הנחתום מעיד על עיסתו" הוא רציונל מוכר, לפעמים יכתבו כך במפורש ולפעמים יוותרו, ירימו ידיים, יתקשו לחשוב "שיווק עצמי".

מה שנדרש כדי לנסח מסמך אפקטיבי, כשלב ראשון, הוא אפיון מדויק ואוטנטי של יכולות אישיות, ומתן דגש על היבטים נוספים המשקפים יתרונות וערך מוסף אותם אתה מביא.

לא קל לעשות תהליך כזה ללא הנחיות מעשיות. היכרותי את הקשיים הכרוכים בתהליך הביאה אותי להציג תהליך סדור למי שמעוניין לפעול בכוחות עצמו.

לא זה עקב אכילס היחיד בתהליך. רבים אינם מכירים בכך שבדיוק בשלב זה חשוב לעצור ולקיים תהליך סדור של חשיבה אסטרטגית לפיתוח הקריירה. זה הזמן לחשוב בגדול !

למי שמתקשה לעשות את התהליך לבד, מוצע תהליך ייעוץ קצר, ממוקד בבירור נתונים אישיים ובהגדרת אסטרטגיית ניהול קריירה.


מטרות התהליך:

חיזוק עצמי ע"י אפיון וניסוח יתרונות אישיים וערכים מוספים אותם אתה מציע
הרחבת טווח העיסוקים האפשריים
הגדרת מיקוד תעסוקה חדש, מתאים יותר לכוחות הייחודיים שלך כיום
זיהוי סוגי ארגונים או סביבות עבודה שהולמות את צרכיך ונטיותיך
בניית תוכנית פעולה ליישום אסטרטגיית הקריירה החדשה שלך.

 

שלב ראשון - זיהוי והתבוננות בכוחות ויכולות ייחודיים

מטרת שלב זה היא ליצור הערכה עצמית מחודשת לגבי יכולות אישיות ודרך התפקוד הייחודית לך. הדרך היא לנסח את המוכר והידוע לך אבל בשפה אחרת ובמושגים חדשים, כאשר דגש החיפוש הוא אחרי הזווית האישית, המקורית שלך.

אמחיש זאת בדוגמה - צלמת פרסום ואופנה נדרשה לעבור הסבה מקצועית. היא העידה על עצמה כעובדת מהר, במיוחד בשלב העמדת המוצרים והדוגמניות. ניתוח דרך עבודתה וצורת החשיבה שלה זיהה תפיסה מרחבית טובה, גמישות חשיבתית, ויכולת לראות בעיניי דמיונה את התוצאה לפני ההעמדה בפועל.

מרכיבים בולטים אלה אפשרו הגדרה חדשה למה שהיא תארה כ"עובדת מהר", אני בחרתי להגדיר זאת כיכולת מיוחדת ליצור קומפוזיציות. היא חש בנוח עם ההגדרה, ולמרות שהתהליך "רק" הגדיר את הקיים ניתן היה כבר בשלב זה להבין שמדובר ביכולת עיצובית שניתן לממש בתחומי עשייה / עיצוב שונים.

חשוב לי להדגיש בשלב זה, שפעמים רבות אנשים, גם יצירתיים מאד, מתקשים לראות ולהגדיר את עצמם במושגים שונים כי הם מתקשים להבחין בין תחום התוכן והעשייה היומיומי בו הם פועלים לבין היכולות שלהם שניתן להביא אותן לידי ביטוי גם בתחומים אחרים.

הנחיות לעבודה עצמית :

צור לעצמך זמן ומרחב שקטים לחלוטין, סלולארי כבוי, ניתוק מהפרעות אפשריות. תנאים שיאפשרו לך ריכוז מלא.
בחר מצבי עבודה בהם הצלחת באופן מיוחד, מצבים בהם חשת וידעת שאתה במיטבך. אולי מצבים בהם הצלחת במאמץ קל, יחסית. העלה מצבים אלה למסך המודעות. סרוק אותם לאט ושאל את עצמך –

1. מה בדיוק עשיתי טוב 2. פרק את העשייה לכל תתי התפקודים שאתה יכול למנות 3. איזה יכולות אפשרו לי לעשות זאת

זכור !

1. אל תתייחס לשום יכולת כמובנית מאליה. גם אם אתה משוכנע שאצל כל אחד זה ככה, זה לא ! יש לך יכולת ייחודיות ועליך להכיר אותה היטב ולעשות בה שימוש מודע ומושכל. במיוחד במצבים שדברים זורמים לך מהשרוול !
2. עליך לחשוב רחב וממרחק. לא טכני ולא צר ולנסות בישול למשל : חיבור מיוחד בין טעמים, רגישות לתחושת המרקם, תבונה אסטטית, ניצול חומרי גלם באופן יצירתי. נסה להתבונן במה מרכיב את דרך התפקוד הייחודית שלך.
3. שאל את עצמך "באיזה כובע תפקדתי" בעת תפקוד השיא. למשל, לפעמים הקשבה של איש מכירות ללקוח נובעת מיכולת אמפטית. אוזן קשבת רגישה לחוויה הרגשית של הלקוח. זאת היכולת שמאפשרת ליצור בהירות חיונית ומשם לנוע לסגירה. ה"כובע" הוא הקשבה אמפטית. במקרה אחר אותו אדם יקשיב מתוך חשיבה לוגיסטית.
4. נסח את עצמך במלים של עצמך, לא בכותרות ולא במושגים כלליים – אוניברסאליים, רק מתוך עדות עצמית אוטנטית. אם אתה מוצא את עצמך מדבר בז'רגון מקצועי, במלים שמובנות רק בתחום – עזוב, נסה לתאר זאת במלים פשוטות שכל אחד מבין.

אלה לא דברים שקל ליישם ועל כן במידה שתמצא את המשימה קשה מדי, לא זורמת בקלות מספיקה מצא מראיין קשוב ומנוסה. אדם שגם ידובב אותך לספר על עצמך ועל דרך תפקודך וגם יוכל לנתח ולשקף לך מי אתה שם.

דוגמא נוספת:

במהלך אחת הסדנאות סיפר מהנדס מחשבים על תפקידו ביצירת מסמכים הדורשים אינטגרציה בין מחלקות. הוא תאר את התגייסותו המלאה למשימה, והדגיש כמה בונים עליו בארגון כאשר נדרשת סוג כזה של עבודה.

בתיאור שלו ניתן היה לחוש שיש לו שילוב של הקשבה מלאה ויכולת אנליטית חדה, אלה אפשרו לו, בין השאר, נקודת מבט אינטגרטיבית ייחודית, לה היו זקוקים בארגון בו עבד.

כאשר התחיל להגדיר את עצמו ואת יכולותיו מחדש, תוך שימוש במושגים מדויקים ובהירים יותר, השתנה והתרחב טווח התפקידים ותחומי האחריות שהיו רלוונטים עבורו. הוא הבין שהוא בשל לתפקיד ניהולי, תחום שעד אותו זמן לא ראה את עצמו מתאים, ולשם החליט לכוון את עצמו.


שלב שני - הרחבת תחומי היישום

אחרי שראיינת את עצמך, נזכרת בסיפורים, רשמת והגדרת יכולות במושגים עקרוניים, נתק את החשיבה שלך מהסביבה הממשית בה הן באו לידי ביטוי, מחומרים, סביבות ואנשים, ונסה לראות כיצד היכולות הללו יכולות לבוא לידי ביטוי בתחומים אחרים.

המהנדס שתמיד נקרא לנסח מסמכי אפיון מורכבים, הבין שזה לא רק בזכות היכולת שלו לראות תמונה כוללת אלא בעיקר הודות לכושר הטבעי שלו לחשוב בחופשיות לצד יכולת לתחום את החשיבה במסגרת מושגים מקצועית וכללית גם יחד. מה שעזר לו לראות שהוא ניחן בראייה שיטתית לצד גמישות חשיבתית, ובכושר לנפות תכנים טפלים ולהתמקד בעיקר.

היה בכך אישוש חשוב לתחושה שכבר היתה קיימת אצלו מזמן. הוא ידע ש"יש לו את זה" אבל מרגע שניסח זאת הוא לקח על זה בעלות של ממש. זה יצר אצלו חופש פנימי חדש, והוסיף נדבך משמעותי לביטחון שלו לפנות לניהול, שאינו בהכרח קשור לידע ולניסיון שלו בעולם המחשבים.

במקרה של הצלמת היא הבינה שיש לה יכולת ברורה וגבוהה ליצור קומפוזיציה וכאשר נתקה זאת מסביבת הצילום היא ראתה שהיא יכולה לקחת את היצירתיות שלה לתחומי עשייה נוספים. בסופו של תהליך היא פנתה לעיצוב תכשיטים ועושה שם חייל רב.

אם לסכם את תהליך העבודה עד כאן :
הגדר ונסח יכולות אישיות טובות, ייחודיות, במושגים אישיים
נתק את היכולת משדה העשייה המוכר והגדר אותה במושגים כלליים


שלב שלישי - יכולות אישיות במעגלי חיים נוספים

אחרי שהתבוננת במצבי עבודה שונים התמקד בתחומים מחוץ לעבודה, מצבים בהם גילית כישורים מיוחדים, הצלחת באופן מיוחד, חשת שהבאת את עצמך לידי ביטוי מלא.

דוגמאות :

מהנדסת תוכנה סיפרה על תחושה נפלאה שלה כאשר הנחתה מפגש חברתי שעסק באורח חיים נכון. היא סיפרה על העוצמה שהיא חשה כאשר הרצתה בפני קהל, היא תארה את החוויה שלה כמובילה את הקהל.

איש משאבי אנוש התבונן על עצמו במפגשים חברתיים וגילה יכולת מיוחדת לספר סיפורים.


שלב רביעי - צרכים והיבטים נוספים

נסה למפות היבטי חיים כלליים שאינם נוגעים לעבודה. שקשורים למשפחה, לבית, לצרכים ורצונות אחרים. לתחומי תחביב ועניין אישי. אמהות, למשל, רצון לחיות באזור מסוים, שאיפה לקחת חלק בתהליכים בעלי מכוונות מסוימת.( ארגון חברתי, למשל ). פיסול, רכיבה על אופניים, כל דבר שמלהיב אותך. נסח כל מה שחשוב ומשמעותי עבורך.

שלב חמישי - זיהוי חסימות וקשיים

שלב חשוב ומורכב בתהליך דורש זיהוי והתמודדות עם מחסומים וחולשות. אמונות מחסור, דפוסים אוטומטיים, מקלות שלפעמים מקופלים וחוסמים את גלגלי העוצמה האישית. כדי להבטיח שיכולותיך ימשיכו לבוא לידי ביטוי, ואולי אף יתעצמו חשוב להביא למודעות מוקשים אפשריים.

לפעמים אנו מודעים לחולשה, ערים לה ורואים כיצד היא פוגעת בנו פעם אחר פעם, אבל כל עוד לא נתגייס להסירה לא נכחיד אותה. עלינו למוסס תקיעויות ולנטרל חסימות.

קשה לקבל זאת, אבל לפעמים רק איום ממשי מבהיר לנו עד כמה נחוצה השתחררות מדפוס קשה. יתכן שדווקא רצונך לפרוץ דרך, מהווה מניע בעל עוצמה מספיק גדולה שמיצר את הכוח הנדרש להתמודדות עם קשיים וחולשות.

מודעות זו מסייעת לזהות מצבים בהם לא פעלת באפקטיביות מספיקה. לערנות להחמצות יש פוטנציאל לייצר תובנות חדשות. אלה יופיעו ברגע האמת כדרך התמודדות חדשה.

דווקא מתוך המצוקה צומחים פתרונות.

תוך כדי התהליך כולו יכולים לעלות רעיונות לעיסוקים חדשים, כאלה שמעולם לא העלית אותם על דעתך, היה מוכן להפתיע את עצמך.


שלב שישי - אינטגרציה

שלב זה הינו למעשה יצירת אינטגרציה בין כל תוצרי התהליך. היה מוכן לכך שעזרה בתהליך עלולה להידרש. זה יכול לבוא מחבר קרוב, מבן / בת זוג או מאיש מקצוע.

חשוב לזכור שיצירת אינטגרציה יכולה להתחולל באופן ספונטאני כבר בשלבים קודמים ולא בהכרח על פי המהלך הסדור. יחד עם זאת עליך לשמור את עצמך מקפיצה מהירה למסקנות טרם מיצה התהליך את עצמו.

מקווה שעזרתי לך לעשות סדר בתהליך מורכב זה. בהירות לגבי כישורים אישיים ייחודיים היא אחת מנקודות האחיזה החיוניות ביצירת שינוי בחיים.

אמיר דרור,יועץ ומאמן קריירה, אימון אישי , אימון עסקי  

 

About Usדף הבית  |  על החברה   | דרושים  |  עיתון הדרושים   | תקנון החברה  |  שאלות ותשובות  |  קורות חיים  |  מומלצים
חוות דעת משתמשים ולקוחות   |
 מאמרים חשובים בתחום התעסוקה   |  טיפול בהחזרי מס
 

Facebook   twitter