אינפו סנטר בע"מ   |    טל. 04-8443035   |  לעיון בעיתון הדרושים האחרון  -  לחץ כאן

 

 
 
 
 

 

 מאמרים בתחום התעסוקה

חיפוש עבודה בעידן המדיה החברתית- תשכחו ממה שהיה... מהיום שם המשחק- NETWORKING !  - מאיה בוכניק

עד לא מזמן לחפש עבודה היה די פשוט בסך הכל. אם חיפשתם עבודה, הייתם צריכים להקפיד לקנות עיתון בימי שישי ושלישי כדי לעבור על כל מודעות הדרושים. הייתם גם פונים למספר חברות השמה, כן... ממש הולכים לשם פיזית, מביאים קורות חיים ומתראיינים ו...אם הייתם ממש ממש משקיענים, אז הייתם גם מכתתים רגליים ועוברים מחברה לחברה ומבנין לבנין במטרה לשווק את קורות החיים שלכם.

אבל, כידוע, העולם השתנה מאוד ואיתו גם צורת חיפוש העבודה.

היום שם המשחק הוא NETWORKING. לחפש עבודה נכון היום זה לא רק להגיב למודעות דרושים, אלא גם ליזום. לפנות באופן יזום לאנשים ולארגונים שיכולים לעזור לכם למצוא עבודה. איך עושים את זה יעיל יותר? באמצעות רשתות חברתיות.

לפני הכל, כמה עובדות מענינות:

באתרים כמו FACEBOOK ו TWITTER יש יותר מ 250 מיליון מנויים.

כמות הודעות הטקסט הנשלחות מידי יום עולה על כמות האוכלוסיה האנושית בעולם.

בכל דקה ביום מועלים ל YOUTUBE יותר מ 20 שעות של סרטי וידאו.

WIKIPEDIA הפך לאתר מקור המידע הרחב ביותר בעולם (ב 2008 ביקרו בו כמעט 700 מיליון גולשים! יש בו יותר מ 10 מיליון מאמרים ביותר מ 250 שפות!).

ליותר אנשים יש בלוגים כיום... מדובר בכ 31 מיליון בלוגים! וזה משתנה ומתרבה כל הזמן...


אז מה בעצם כל זה אומר?? זה אומר שצריך לשנות גישה בחיפוש העבודה. ארגונים וחברות מבינות היום שיש דרכים חדשות לתקשר ישירות עם ספקים, לקוחות וכן, גם עם מועמדים כמו דרך TWITTER , FACEBOOK, LINKEDIN. שימוש במדיה החברתית הופך לאט לאט לחלק בלתי נפרד מחיפוש העבודה.

אני נתקלת לאחרונה בלא מעט תלונות ממחפשי עבודה שחלק גדול מהמשרות שהם פונים אליהן דרך אתרי דרושים אינן אקטואליות, שאף אחד לא מגיב לקורות החיים שלהם, ושאם כבר מגיבים, אז חלק גדול מהתגובות הן שהמשרה כבר מזמן נסגרה. ואכן מעסיקים רבים לא נוטים לעדכן באתרים כאלה כשהמשרה נסגרת.

יותר מזה, למעסיקים יש נטיה להגיב יותר לקורות חיים שהגיעו אליהם ישירות דרך רשתות חברתיות מאשר בדרכים אחרות. מחקרים אחרונים שנעשו בנושא בחו"ל מצביעים על כך ש 80% מהמשרות מאויישות שם על ידי מועמדים שהגיעו דרך רשתות חברתיות. ואנחנו יודעים הרי שמגמות בחו"ל משפיעות מאוחר יותר גם על מה שקורה בארץ. המחקרים הללו גם מראים שאחד מכל חמישה מעסיקים עושים מחקר על מועמדים ברשתות חברתיות כדי לקבל משם אינפורמציה נוספת. זה נעשה בעיקר דרך ה FACEBOOK.

אז איך לחפש עבודה דרך רשתות חברתיות?

1. קודם כל להיות שם- לפתוח כרטיס מלא, מושקע ויצוגי.

2. לחפש- לחפש חברים, מכרים, קולגות, אנשים שלמדו איתכם באוניברסיטה ולצרפם כחברים.

3. לתקשר- לפנות לאנשים חדשים, לשאול שאלות, להגיב ולענות על שאלות של אחרים, לעזור למי ומתי שאפשר, לייצר תכנים.

4. לפרסם- אם זה לא דיסקרטי, ואתם לא צריכים להסתיר את זה, פרסמו שאתם מחפשים עבודה. עשו זאת בפניה ישירה לאנשים שכבר התקשרתם איתם או כהערה בסטטוס שלכם או בכל מקום בולט אחר בפרופיל שלכם.

5. הצטרפו לקבוצות הקשורות לחיפוש עבודה , פרסומי משרות וכו'.

זיכרו, מצב השוק חייב להשתנות מתישהו בקרוב וכשזה יקרה חברות ישובו לגייס והן יעשו זאת בעיקר דרך הרשתות החברתיות. חשוב שתכינו עצמכם לכך כבר מעכשיו.

בהצלחה!
 

נכתב על ידי מאיה בוכניק, מנהלת גיוס בתחום ההיי-טק, בעלת יותר מ 13 שנות נסיון בתחום. עוסקת ביעוץ למחפשי עבודה וביעוץ בנושא שימוש ברשתות חברתיות ככלי לגיוס עובדים וככלי לחיפוש עבודה.
 

 About Usדף הבית  |  על החברה   | דרושים  |  עיתון הדרושים   | תקנון החברה  |  שאלות ותשובות  |  קורות חיים  |  מומלצים
חוות דעת משתמשים ולקוחות   |
 מאמרים חשובים בתחום התעסוקה   |  טיפול בהחזרי מס
 
Facebook   twitter
 
החברות המובילות בישראל המפרסמות באמצעות אינפו סנטר